PIERWSZY KROK- innowacyjna i wyjątkowa oferta Dreamlab

Wyjątkowa oferta programu „Pierwszy Krok” przeznaczona jest dla dzieci, które potrzebują stopniowego adoptowania się do warunków zajęć grupowych w przedszkolu.

215 DL baner pierwszy krok 003

W Dreamlab wiemy jak niełatwo jest dzieciom, a szczególnie tym wymagającym specjalistycznego wsparcia rozpocząć przygodę w nowym miejscu.

Nieznane miejsce może budzić w nim radość i ciekawość a w często również lęk. U rodziców natomiast pojawia się wiele wątpliwości i obaw o to, jak ich maleństwo odnajdzie się w nowym środowisku.

Pragnąc zminimalizować trudności adaptacyjne warto dostatecznie wcześnie przygotować dziecko do takiej sytuacji

i stopniowo przyzwyczajać do przebywania pod opieka osób trzecich.

W Dreamlab dajemy taką możliwość i wiemy jak zrobić „Pierwszy Krok”!

Centrum Kompleksowej Terapii Dreamlab oferuje bezpłatne zajęcia edukacyjno- terapeutyczne dla dzieci:

• w wieku 2,5- 4 lat, które przygotowują się do pójścia do przedszkola,
  • z orzeczeniami do kształcenia specjalnego z tytułu zaburzeń ze spektrum autyzmu,
  • indywidualne oraz grupowe w maksymalnie 3 – osobowych grupach – minimum 2 razy w tygodniu w godz. 10.00-13.00,
  • z udziałem rodziców, którzy podczas zajęć otrzymują od specjalistów praktyczne wskazówki i zalecenia do pracy z dzieckiem w warunkach domowych.

Program zajęć dla dzieci przygotowany został przez zespół specjalistów i terapeutów, pod kątem:

• rozwijania kompetencji społecznych,
  • nawiązania kontaktu z dzieckiem i budowania z nim relacji,
  • budowania pola wspólnej uwagi i rozwijania umiejętności współdziałania,
  • rozbudzania i rozwijania komunikacji (w tym wprowadzenie komunikacji alternatywnej i wspomaganej),
  • realizacji elementów podstawy programowej przeznaczonej dla 3-latków.

Powyższy program będzie realizowany w oparciu o rózne metody terapii, między innymi:

• Original Play®, która wykorzystuje moc pierwotnej zabawy w aktywizowaniu naturalnych mechanizmów rozwoju i zdrowia,
  • Growth Through Play System- system rozwoju opartego na relacjach i rozwoju umiejętności przez zabawę,
  • Terapia wg koncepcji S. Masgutowej,
  • Terapię Integracji Sensorycznej,
  • Terapię ręki,
  • Zajęcia ogólnopoznawcze, logopedyczne, pedagogiczne, psychologiczne.

Wiemy, że jeśli etap adaptacji odbywa się stopniowo, oswajanie z nowym otoczeniem, nowymi opiekunami jest dużo łatwiejsze. Dlatego Zespół doświadczonych specjalistów oferuje zupełnie nowe rozwiązanie i w pełni wspiera dzieci by pierwszy krok do samodzielności łączył się z przyjemnymi przeżyciami.

By dziecko mogło korzystać z zajęć terapeutyczno- edukacyjnych w ramach programu „Pierwszy Krok” w Dreamlab wystarczy:

– złożyć dokumenty dziecka;
– przyjść na obserwację i rozmowę z personelem;
– podpisać umowę

Prosimy o zgłoszenia na adres:

poradnia@dreamlab.edu.pl
☎ Na wszystkie pytania odpowiemy telefonicznie: +48 510 061 140.

Zapraszamy do Dreamlab!